Új értékelési lehetőség a Google Űrlapokban

A Google Űrlapok mostantól lehetővé teszi, hogy a válaszadók értékelést adjanak a kérdőív kitöltésekor, ami új lehetőségeket nyit meg a felhasználói visszajelzések gyűjtésében. Az új értékelési kérdéstípus segítségével a felhasználók könnyen beállíthatják az értékelési skálát (például 1-től 5-ig vagy 1-től 10-ig), és különböző ikonok közül választhatnak, mint például csillagok, szívek, hüvelykujj. Ezáltal az értékelési élmény személyre szabható, és jobban illeszkedhet a kérdőív céljaihoz.

 

Az új értékelési kérdéstípus előnyei közé tartozik, hogy az összegző nézetben az értékelések átlagai és azok eloszlása is megjeleníthető. Ez segíti a kérdőívet készítőket abban, hogy gyorsan és egyszerűen áttekintsék a válaszokban rejlő mintázatokat, azonosítsák az erősségeket és a fejlesztendő területeket. Az összegző fül vizuálisan megjeleníti az értékelések eloszlását grafikonok formájában, így a válaszadók visszajelzései azonnal értelmezhetővé válnak.

 

 

Az értékelési kérdéstípus számos esetben hasznos lehet, például ügyfélelégedettség mérésénél, események vagy képzések értékelésénél, de akár termékekről és szolgáltatásokról való vélemények gyűjtésénél is. Az egyszerűen használható ikonok, mint a csillagok vagy a szívek, lehetővé teszik a válaszadók számára, hogy könnyedén és vizuálisan vonzó módon adják meg értékelésüket. Ez nemcsak a válaszadók számára teszi élvezetesebbé a kitöltést, hanem a kérdőívet készítők számára is értékes adatokat nyújt a visszajelzések kezeléséhez.

 

Ez az új kérdéstípus már elérhető minden Google űrlap felhasználó számára.

A részletekért és további információkért látogass el a Google Workspace hivatalos bejelentési oldalára.

 

Beépített táblázatok: Új szintre emeli az adatkezelést

Tudjuk, hogy rengeteg időt vehet el a mindennapi munkából, ha ismétlődő feladatokat kell végeznünk, mint például az adatok frissítése egy táblázatban. Ráadásul, ha többen szerkesztjük a dokumentumot, nehéz megtartani az adatok szerkezetét és formátumát.

Mostantól azonban a Google Táblázatokban bevezetett fejleszéssel egyszerűsíthetjük és felgyorsíthatjuk a munkát! Csak ki kell jelölnünk az adatokat, és a Formázás> Konvertálás táblázattá menüpontot választva a Google Táblázatok megcsinálja helyettünk a nehéz feladatokat: formázza és rendszerezi az adatokat, hogy átláthatóbbak és használhatóbbak legyenek. Beállíthatjuk az oszloptípusokat, szűrőket, színkódokat, legördülő menüket, és sok egyéb funkciót is, hogy még hatékonyabbá tegyük a mindennapi munkát!

Íme, hogyan csökkenthetjük az adatformázással töltött időt:

Automatikusan alkalmazott formázás: Ha átalakítjuk adatainkat táblázattá, a Google Sheets automatikusan alkalmazza a formázást, így minden adat szépen rendezett és igazított lesz, csökkentve ezzel a kézi módosítások szükségességét. Emellett lehetőségünk van a táblázat további testreszabására, például a színek módosításával vagy a sorok magasságának beállításával.

Oszloptípusok: Minden oszlophoz beállíthatjuk a megfelelő típust (például dátum, pénznem, legördülő lista), így a táblázat biztosítja, hogy a bevitt adatok megfeleljenek az oszlop típusának. Ha az adat nem felel meg a beállított oszloptípusnak, figyelmeztetést kapunk.

Egységes menü: A táblázat felett található egy menü, amely segítségével a táblázat szintű beállításokat (például a tartomány módosítását) kezelhetjük, és műveleteket hajthatunk végre (például szűrőnézet létrehozása).

Táblázathivatkozások: A táblázathivatkozások különleges módot kínálnak arra, hogy képletekben hivatkozzunk a táblázatra vagy annak részeire. Amikor átalakítjuk adatainkat táblázattá, a Google Táblázatok automatikusan elnevezi a táblázatot és az egyes oszlopfejléceket.

Csoportosítás nézet: A táblázatok használata során elérhetővé válik az új típusú nézet, a csoportosítás, amellyel az adatokat egy kiválasztott oszlop alapján csoportokba rendezhetjük. Például összegyűjthetjük az összes adatot egy helyre azonos prioritási szinten.

 

Kezdés beépített táblázatokkal

Emellett bevezetésre kerülek az előre elkészített táblázatok is, amelyeket könnyedén kitölthetünk a mindennapi feladatokhoz szükséges, gyakori adattípusokkal, például projektmenedzsmenthez, készletkezeléshez, rendezvényszervezéshez és sok más tevékenységhez. Az előre elkészített táblázatok segítik elő, nem kell egy táblázatot teljesen az alapoktól felépíteni.

Ehhez a funkcióhoz nincs szükség adminisztrátori beállításra.

Elérhető: minden Google Workspace-ügyfél, valamint a korábbi G Suite Basic és Business ügyfelek, illetve a személyes Google-fiókkal rendelkező felhasználók számára.

További részletekről itt olvashat.